Дослідження “Ринок коворкінгів – 2020”

Зараз — унікальний для коворкінгів час. Щоб бути успішним зараз варто розуміти напрямок, у якому прямує ринок. Для цього видання CoworkingResources та портал Coworker провели глобальне дослідження ринку коворкінгів.

Вони спробували отримати відповіді на питання, чи відбудеться передбачене зростання галузі, як COVID-19 вплинув на ринок, а також які тренди зараз впливають на стан справ на світовому ринку.

Серед загальної кількості опитаних 52,03% керують однією локацією під власним брендом, 28,61% мають дві-три локації у своїй мережі, ще 12,62% налічують 8 та більше просторів.

Огляд галузі

Очікується, що до кінця 2020 року у світі буде близько 20 000 коворкінгів. А вже до 2024 року їхня кількість подвоїться — до 40 000. Всупереч гальмуванню у 2020 році, вже наступного року  очікується повернення до активного розвитку – на 21,3% за 2021 рік.

Очікується, що у 2024 році у коворкінгах працюватиме близько 5 мільйонів осіб. Це на 158% більше за кількість резидентів, що існує.

Прогнози базуються не лише на аналізі зростання галузі за останні роки, але й враховують зацікавленість у співпраці з фрілансерами та впровадження принципів віддаленої роботи, які спостерігаються по всьому світі.

Інсайти ринку

Попри те, що у 2020 році підсумкове зростання ринку коворкінгів складе лише близько половини від рівня попередніх років, загальні прогнози на 2021 та подальші роки лишились виключно позитивними. Власне, якими вони й були до пандемії COVID-19.

До введення карантинних обмежень та глобального локдауну на світову економіку 77% опитаних операторів коворкінгів планували відкриття нових локацій. 32% опитаних збирались запустити по одній локації, а 38% операторів планували відкрити 2-3 нові коворкінги.

Цікавішим було прогнозоване зростання великих компаній, майже 9% з яких планували відкриття 8 та більше локацій до кінця 2020 року. Це — один з цікавих трендів на ринку: оператори намагаються відкривати локації з таким прицілом, щоб стати регіональними мережами.

Наскільки великими є коворкінги?

Згідно з даними Coworking Size & Capacity Report, на азійському континенті найбільш місткі коворкінги: в середньому, вони розраховані на 114 осіб, що серйозно більше показника в 54 особи, якою є середня місткість локацій у Північній Америці. У самій же Азії лідерство належить Китаю, коворкінги якого в середньому приймають 282 особи, що перевищує максимальний північноамериканський показник у 105 осіб (США).

Стосовно розмірів, Північна Америка лідирує: площа коворкінгу тут, в середньому, близько 1000 кв.м, на другому місті Азія із показником в 750 кв.м., локації меншого розміру широко розповсюджені у Європі та Північній Америці.

У міру того, як корпоративні гравці будуть адаптуватись до нових форматів роботи, наведені вище показники зростатимуть, оскільки доведеться змінювати акценти з поодиноких робочих місць на командні пропозиції.

Згідно з дослідженням, яке проводилось у травні 2020 року, 56% американських професіоналів бачать свою майбутню роботу як частково віддалену, а близько 29% взагалі готуються до повного переходу на віддалену співпрацю з роботодавцем. Ці інсайти демонструють не лише зміни робочих практик для окремих осіб, але й залучення чималими бізнесами маленьких команд, незалежно від місця їхнього перебування.

Географія

Сполучені Штати залишаються найбільшим світовим ринком з 3700 коворкінгами по країні, на другому місці — Індія із 2197 локаціями, на третьому – Об’єднане Королівство з 1044 просторами.

Відповідно до показників річного зростання у 2020 році, серед найбільших маркетів швидше за все розвиваються ринки Німеччини та Індії, за ними слідом – Сполучені Штати та Канада.
Рейтинг країн за кількістю коворкінгів

Ціни

По ходу зростання популярності індустрії коворкінгів спадний ціновий тренд не забарився. Єдиним винятком є Європа, де за останні два роки ціни на робочі місця у коворкінгах підвищились на 12%.
Згідно з даними, які самі коворкінги надають порталу Coworker, так виглядає рейтинг найдорожчих робочих місць по світі:

Якщо подивитись рейтинг, то у 2019-2020 роках лідирує каліфорнійський Пало Альто, ціна за одне робоче місце у якому в середньому складає $511 за місяць. Друге місце належить німецького Цюриху, де місяць роботи коштуватиме $456, “бронзу” отримує Санта-Моніка (також Каліфорнія) – $404 на місяць. Варто відзначити, що ці дані коригуються із рейтингом найдорожчих міст світу – 8 найбільших міст штату Каліфорнія потрапили до переліку 25 найдорожчих міст світу.

У світовому рейтингу перше місце за 2019-2020 роки у Монако, де місяць оренди нефіксованого робочого місця коштує $397. Швейцарія на другому місці – $395, третє місце у Мальти із показником $347 за місяць.

Автори проаналізували більш ніж 3000 запитів, отриманих з лютого (до локдауну) по травень 2020 року: попит на оренду відновлюється та зсувається в напрямку приватних офісів (найчастіший запит), довгострокових контрактів та більшої кількості робочих місць (чи столів).

Такі попередні висновки:

на 26% збільшилась кількість робочих місць у запиті;
на 96% подовжився строк контракту;
на 76% частіше запитують про приватні офіси, ніж про індивідуальні місця.

У світі, що оговтується від COVID-19, наведені вище дані свідчать про те, що коворкінги ставатимуть все популярнішими. Особливо на це впливатиме переніс фокусу компаній на віддалену робочу силу.

Запити, у своїй більшості, поступають від великих організацій та компаній, які шукають варіанти децентралізації офісів — на користь невеликих локальних офісів та розподілених команд, що працюють у гнучких бізнес-приміщеннях. Головною темою цих запитів є гнучкі офіси, трохи менша зацікавленість у фіксованих робочих місцях, а нефіксовані робочі місця та кімнати для переговорів (для нерезидентів) ще не скоро повернуть свої позиції.
У довгостроковій перспективі всі офіси стануть гнучкими просторами “за запитом”.

Наперекір труднощам, які спіткали ринок у 2020 році, перспективи коворкінгів як ніколи сяючі.

Матеріал підготував: Дмитро Чепур

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *