Презентація АКУ

12 березня відбувся захід «Обговорення дослідження ринку коворкінгів та гнучких просторів України». На ньому була офіційно представлена Асоціація коворкінгів України (АКУ) – нове об’єднання, яке має на меті розвиток індустрії задля її активного зростання. Захід відбувся, що є логічним, в одній з коворкінг-локацій Києва – у Spaces Maidan Plaza на Майдані Незалежності. Під час зустрічі Віка Журбас, засновниця та ідеолог створення АКУ, разом із Ольгою Соловей, генеральною директоркою URE Club, представили результати спільного дослідження ринку. З їхніх слів, коворкінги в України вже протягом восьми років розвиваються дуже активно, хоча існує суттєва різниця між Києвом та Україною: загальна площа гнучких офісів по країні складає близько 130 тисяч квадратних метрів, більшість з яких – близько 90 тисяч – у Києві. На столичний ринок припадає 53% об’єктів. Також у топі – Харків із 12%, Львів (7%), Дніпро (6%) та Одеса (4%). Усього ж, по Україні налічується близько 125 локацій. І для них настав час об’єднатись. Саме тому була презентована Асоціація коворкінгів Україні – організація, яка де-факто існує вже близько року, а де-юре – завершує процес офіційної реєстрації. На заході був представлений Меморандум Асоціації – засадничий документ, який підписала більшість гостей. Зокрема, серед підписантів є представники ринку гнучких офісів, PR-агенцій, консалтингових компаній та багато інших:

1. Олійник Людмила, Відкрита Академія України

2. Гармашова Анна, Бітрут ХАБ

3. Мочалова Любов, Європейська Асоціація інженерії

4. Федотов Юрій, IC coworking

5. Кузнецова Юлія, NAI Ukraine

6. Бондаренко Дмитро, Perimeter Commercial

7. Нестеренко Наталія, Break Even Consult

8. Олійник Ярослав, YARanimation

9. Гудим Петро, Народний Рух України

10. Джебян Ігор, andcards

(з документом можна ознайомитись за посиланням на меморандум ) В анонсованих планах АКУ:

• Продовження роботи по залученню нових членів Асоціації, адже кінцева мета – об’єднати всіх гравців ринку;

• Розробка загального термінологічного апарату для ринку та його легалізація – від описання власне визначення «коворкінг» до законодавчого врегулювання ринку;

• Створення актуальної інтерактивної мапи українських коворкінгів та її постійне оновлення;

• Заснування Школи адміністраторів – освітньої ініціативи, яка покликана навчати майбутніх професіональних менеджерів для коворкінгів;

• Створення власного медійного майданчика.

Про перспективи ринку та його розвиток і тренди на заході окремо розповів Ігор Джебян, засновник стартапу andcards – партнера проекту та Асоціації. andcards – це платформа для коворкінгів, що допомагає командам локацій економити час, безперервно поліпшувати клієнтський сервіс та створювати нові канали для отримання прибутку. Всіх бажаючих запрошуємо підписати Меморандум та долучитись до робочої групи Асоціації коворкінгів України. Будь ласка, для цього заповніть форму. Онлайн-збори Робочої групи Асоціації заплановані на четвер, 18 березня, о 16:00. Обговоримо наступні конкретні кроки та визначимо фокус діяльності на другий квартал 2021 року. Нагадування у календар прийде всім, хто виявить бажання. Тим, хто відвідав подiю, буде цікаво знайти себе на світлинах з івенту. Додаємо презентацію, яка була на події.

Дякуємо нашим партнерам!